“Цэрдийн Галавын Гайхамшиг” үзэсгэлэнгийн нээлт

Үлэг гүрвэлийн төв музейн төлөвлөгөөт ажлын дагуу музейн барилгын гол танхимаа ашиглалтанд оруулж анхны үзмэр Т.батаар /Tarbosaurus bataar/ болон Цэрдийн үед холбогдох палеонтологийн түүхэн олдворуудыг орчин үеийн техник технологийн хөгжилтэй уялдуулан гурван хэмжээст өвөрмөц шийдлээр дэглэн             “Цэрдийн Галавын Гайхамшиг” үзэсгэлэнгээр нээлтээ хийн та бүхний оюуны мэлмийг мялааж байна. Боловсрол, Соёл, Шинжлэх Ухаан Яамны сайд асан Л.Гантөмөрийн санаачлагаар Augmented Reality технологийг ашиглан олон сая жилийн тэртээ амьдарч байсан үлэг гүрвэлүүдийг бодит хөдөлгөөн, дуу дүрслэлийг үзэгч олонд хүргэж байгаа нь үзмэрийн талаарх тайлбар, үлэг гүрвэлийн 3D дүрслэл зэрэг бодит мэдээллүүдийг хүлээх авах боломжтой.

medee-1-1

medee-1-2